top of page

Svatba v zámecké kapli, Nikola a Jakub

Aktualizováno: 23. 3. 2021Dnes bych vám ráda vyprávěla příběh krásné letní svatby krásného páru, který se oddal v zámecké kapli Svijany.


Společnost nevěsty Nikoly jsem si užívala už od brzkých ranních hodin. Přípravy probíhaly u rodičů v rodinném bytě v nedaleké vesničce. U domu se nakonec sešla celá široká rodina a společně, jak už to tak bývá, se odjíždělo směrem k zámecké kapli ve Svijanech.


Nikolu a Jakuba oddával kamarád a možná právě proto, byl obřad velmi osobní a milý. Hostů bylo na svatbě požehnaně a fronta na objetí a gratulace se táhla přes celou kapli.

Z kaple vycházeli novomanželé jako poslední a venku na ně čekalo hned několik tradičních svatebních zvyků. Museli si projít špalír plný potlesku, přeštípnout okovy a přeříznout špalek.


Po společném focení probíhala svatební hostina v užším rodinném kruhu. V tu dobu se začalo zatahovat a spadlo i pár kapek štěstí.


Každou veselku je třeba pořádně oslavit a i na téhle se slavilo až do brzkých ranních hodin. Zkrátka veselka, jak má být.


Děkuji za důvěru. ❤︎
Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comentarios


bottom of page